Translator

enfrdeitptrues

Kim jesteśmy

Kategoria: O nas Opublikowano: niedziela, 28 lipiec 2019

 

Skąd przyszliśmy, dokąd zmierzamy

Blue Knights jest międzynarodowym motocyklowym klubem zrzeszającym stróżów prawa, takich jak: policjanci, strażnicy graniczni, strażnicy więzienni oraz funkcjonariusze służb rządowych mający prawo do dokonywania zatrzymania w majestacie prawa.

"Ride with Pride", czyli "Jeździć z dumą", to hasło przewodnie klubu Blue Knights, którym też pozdrawiają się członkowie stowarzyszenia na całym świecie.

Cele.

Działalność organizacji reguluje Konstytucja Blue Knights jako nadrzędny dokument, zgodnie z którym funkcjonuje klub na całym świecie, we wszystkich istniejących oddziałach. Zrzeszenie jest apolityczne.

Podstawowe cele funkcjonowania klubu to m.in.:

  • zapewnienie wzajemnej pomocy,
  • promowanie i rozwijanie sportu motocyklowego oraz bezpiecznej jazdy na motocyklu,
  • pielęgnowanie ducha braterstwa między stróżami prawa a społeczeństwem,
  • służba w interesie właścicieli i użytkowników motocykli,
  • czerpanie radości z jazdy na motocyklach.

Członkowie Blue Knights na całym świecie angażują się w działalność charytatywną na rzecz dzieci oraz osób chorych czy poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach drogowych.

Historia.

The Blue Knights® International Law Enforcement Motorcycle Club to organizacja braterska typu non-profit, składająca się z aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy organów ścigania, którzy lubią jeździć motocyklami. Wiosną 1974 r. Kilku funkcjonariuszy organów ścigania z Bangor w stanie Maine (USA) spotkało się i utworzyło mały, lokalny klub motocyklowy.

Ojcami założycielami byli: Joel Rudom, Bill Robinson, Doug Miner, Ed Gallant, Mike Hall, Chuck Gesner, Wayne Labree, Chuck Shuman.

Wkrótce powstały oddziały Blue Knight w Massachusetts, New Hampshire i dalej. Wraz z Kanadą, a później Australią, Niebiescy Rycerze stali się organizacją międzynarodową.  Informacja o klubie obiegła Świat. Do „Błękitnych Rycerzy” dołączyli ich europejscy koledzy z Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Luksemburga, Szwajcarii, Niemiec, Norwegii...

Obecnie klub zrzesza około 20,5 tysięcy "błękitnych" motocyklistów w 635 oddziałach, w 29 krajach na całym świecie. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku idea klubu, zrzeszającego stróżów prawa dotarła do Polski. W 1997 roku powstał pierwszy oddział Blue Knights Poland. Z biegiem lat zaczęły pojawiać się kolejne odziały, którym nadawano numery. W czerwcu 2007 roku zrodziła się idea stworzenia w zachodniej Polsce oddziału Blue Knights Poland III. Oficjalnie został zarejestrowany 13 grudnia 2007 roku.

Nazwa i barwy klubowe.

Nazwa klubu i logo są prawnie zastrzeżone. Pełna nazwa klubu brzmi: "Blue Knights International Law Enforcement Motorcycle Club, Inc." W polskim tłumaczeniu: "Międzynarodowy Klub Stróżów Prawa Blue Knights". W polskiej wersji językowej dopuszczalne jest także używanie nazwy "Błękitni Rycerze". Logo międzynarodowe klubu to rycerz na koniu wkomponowany w obręb tarczy na biało-niebieskim tle.

Logo oddziału Blue Knights Poland III jest związane z siedzibą chapteru, czyli województwem lubuskim i miastem Zielona Góra.

Członkowie klubu noszą charakterystyczne błękitne kamizelki. Obszycia na plecach składają się z dwóch rockerów i tarczy z logiem. Górny rocker zawiera międzynarodową nazwę Blue Knights. W środku znajduje się międzynarodowe logo klubu. Dolny rocker informuje o oddziale, do jakiego należy członek.

Obszycia na przodzie kamizelki składają się z międzynarodowego logo Blue Knights, które może nosić wyłącznie pełnoprawny członek oraz indywidualnego loga konkretnego oddziału, które jest zatwierdzane przez międzynarodowe władze klubu.

Dopuszczalne są obszycia dla kobiet "Knights Lady" na plecach. To rocker górny zawierający nazwę "Knights Lady" i godło.

 

Umiejscowione po środku godło prezentuje damę w różowej sukni na koniu. Są to obszycia dedykowane kobietom związanym z członkami klubu (żonom, partnerkom życiowym, córkom).

Kobiety, które są pełnoprawnymi członkami klubu (np: policjantki) noszą wyłącznie pełne obszycia "Blue Knights".